Vyhodnocení výsledků 1. kola příjmu žádostí intervencí rozvoje venkova

Největší dotační příležitost mezi zemědělci a potravináři v roce 2023 je za námi a GRANTEX u toho byl také. Jak úspěšní žadatelé letos byli?
VeruDivinova

Veronika Divinová

10. 10. 2023

Podnikající osoby v oblasti zemědělství a zpracování zemědělských produktů mohly téměř po dvou letech opět žádat o dotační podporu na rozvoj a podporu jejich činnosti. Podporována byla celá řada aktivit od nákupu strojů přes výstavbu a rekonstrukci budov a objektů až po podporu inovací nebo začínajících zemědělců. Jednotlivé aktivity pak byly rozděleny do jednotlivých intervencí.

 

Vzhledem k poměrně dlouhé dotační odmlce společně s dalšími negativními tržními faktory, se kterými se zemědělci a potravináři v posledních letech potýkají, se potvrdil očekávaný vysoký zájem mezi žadateli. Celkem bylo podáno 5 632 projektů v hodnotě 13,3 mld. Kč, z toho více než 77 % všech žádostí v intervenci Investice do zemědělských podniků.

 

Článek byl původně publikován pro GRANTEX.cz

Pokud se vám dotační podporu nepovedlo letos získat, zaměřte se na jarní a podzimní kolo intervencí rozvoje venkova v roce 2024. V jarním kole pro vás budou přichystané intervence z oblasti lesnictví a nezemědělských činností a v podzimním kole poté komplexní podpora v zemědělství a potravinářství.

Zaujal vás článek? Sdílejte ho s vašemi přáteli.

Veronika Divinová

Veronika pro vás pravidelně připravuje newslettery s novinkami nejen ze světa dotací, ale také z oblasti daní, účetnictví, práva, pojištění nebo auditu. Píše a publikuje články a spravuje sociální sítě.
Přejít nahoru